Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Ciekawe newsy  (Przeczytany 1324 razy)

Offline jupikajej_mdfq

• *
    FNPRO
  • *
    Oficer wykonawczy
  • co masz zrobić dziś zrób pojutrze beda 2 dni wolne
Ciekawe newsy
« dnia: 10 Styczeń 2018, 02:34:38 »
https://www.spidersweb.pl/2018/01/meltdown-spectre-patch-windows.html

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Offline X_Miotacz_Pociskami_X

• Kierownik Zamieszania...
  • *
    Przyjaciel
  • *
    Oficer grupy bojowej
  • "Ja nie dam rady? - potrzymaj piwo..."
    • Mój kanał w serwisie Yotube
Odp: Ciekawe newsy
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2018, 22:35:40 »
Nie aktualizuj sytemu i nie będziesz miał problemu....Albo zrób tak jak ja i wróć na windows 7 pro + wyłaczona aktualizacja automatyczna i ten problem Cię w ogóle nie będzie dotyczył...

Offline jupikajej_mdfq

• *
    FNPRO
  • *
    Oficer wykonawczy
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2018, 22:37:27 »
dla mnie to nie będzie problem, bo ja się zaliczam do tych, co max 5% spadku zaliczą :P

Offline PolTomski

• *
    Przyjaciel
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2018, 23:09:19 »
Miotacz też kiedyś byłem taki mądry do czasu pierwszego ransomware szyfrującego wszystkie pliki na dyskach -za brakło jednej automatycznej aktualizacji. Do tego ms podało informacje na temat dziury bez wypuszczenia łatek na wszystkie systemy i WanaCry i dziesiątki innych obłowiło się w grubą kasę za wyłudzenia odszyfrowania danych.

Offline _Patrol

• *
    Przyjaciel
  • *
    Oficer grupy bojowej
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2018, 12:44:56 »
łatki MS to nie wszystko. Sprawdźcie strony producentów waszego sprzętu, czyli laptopów i płyt głównych. Jeśli producent Waszych sprzętów dba o użytkowników powinny być już do pobrania nowe wersje BIOS, które należy wgrać (flash BIOS). Na szczęście producent mojej płyty głównej dba o _Patrola i wypuścił nową wersję BIOS, za chwilę zabieram się za flash :)
Jeśli zniknę z forum FNPRO, forum wota, czy gry world of tanks oznaczać to będzie, że coś mi nie pykło :D :D :D

Offline jupikajej_mdfq

• *
    FNPRO
  • *
    Oficer wykonawczy
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2018, 13:24:11 »
Kto niezdecydowany, to ostatni dzwonek.

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,22903494,to-juz-ostatni-dzien-na-darmowa-aktualizacje-windowsa-10-od.html

Nawet, jeśli ktoś upiera się przy Win7, to osobiście uważam, że warto z tego skorzystać choćby po to, żeby - jak przyjdzie konieczność zmiany - mieć już oryginalny klucz i nie musieć kupować

Offline Gengam

• *
    FNPRO
  • *
    Oficer wykonawczy
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2018, 14:37:14 »

Offline Gengam

• *
    FNPRO
  • *
    Oficer wykonawczy
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Styczeń 2018, 15:11:58 »
Kody do gry World of Warplanes dla czytelników Komputer Świata
Komputer Świat-14 sty 2018
World of Warplanes to gra MMO studia Wargaming.net, znanego z takich wojennych tytułów, jak World of Tanks i World of Warships. Ta gra ... Na początek mamy do dyspozycji pięć krajów i samoloty poziomu pierwszego (Czytelnicy Komputer Świata 2/2018 oczywiście otrzymują także samolot premium).

mam adblocka nie czytałem całego artykułu

Offline Gengam

• *
    FNPRO
  • *
    Oficer wykonawczy
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Styczeń 2018, 18:20:31 »
PRZYKLEJONE Z FB

KamilEater
Wczoraj o 13:40 ·

28.01.2018 17:00 / EU vs RU / SHOWMATCH

W następną niedzielę rozegramy specjalny showmatch [FAME] vs [KOPM2] (najlepszy klan serwera RU) w formacie 15vs15. Większość graczy będzie streamować spotkanie z własnej perspektywy (raczej ja też), obecnie przygotowujemy się grając natarcia itd., mecz powinien być bardzo wyrównany i ekscytujący. Dodam, że ostatnio udało się "nam"(nie grałem wtedy, ponieważ nie byłem w FAME) wygrać, więc mam nadzieje że powtórzymy sukces :D
Głównym organizatorem jest LeBwa - ex pro player (NaVi), obecnie jest streamerem/youtuberem, oraz menadżerem drużyny RUSH.

Offline jupikajej_mdfq

• *
    FNPRO
  • *
    Oficer wykonawczy
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Styczeń 2018, 14:00:04 »

Offline Gengam

• *
    FNPRO
  • *
    Oficer wykonawczy
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Styczeń 2018, 13:50:56 »
może nie powinno być tego tu ale .. a co tam:

NO i ładnie ... pozycjonowanie w wyszukiwaniach w google jest na 4 miejscu :)
https://fnpro.eu/

Offline Gengam

• *
    FNPRO
  • *
    Oficer wykonawczy
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Styczeń 2018, 07:54:04 »
Wirusy komputerowe w World of Warcraft, Overwatch i Starcraft II. Narażonych na atak może być nawet 500 mln komputerów

Tym razem nie chodzi jednak o kradzież przedmiotów. Zyskanie dostępu do komputera użytkownika może służyć dwóm celom. Po pierwsze haker może wykraść dane z naszego komputera, po drugie użyć go, jako narzędzia do infekowania innych graczy. - Jedyne, co możemy zrobić, to dbać o to, żeby nasze systemy operacyjne były należycie zabezpieczone i korzystały z najnowszych możliwych wersji oprogramowania – mówi Nowatkowski – Powtarzam to jak mantrę, ale na dzień dzisiejszy to najlepsza forma ochrony.

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/technologie-i-gry/a/wirusy-komputerowe-w-world-of-warcraft-overwatch-i-starcraft-ii-narazonych-na-atak-moze-byc-nawet-500-mln-komputerow,12877292/

Offline X_Miotacz_Pociskami_X

• Kierownik Zamieszania...
  • *
    Przyjaciel
  • *
    Oficer grupy bojowej
  • "Ja nie dam rady? - potrzymaj piwo..."
    • Mój kanał w serwisie Yotube
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Styczeń 2018, 15:53:25 »
Gengam nie strasz bo sie ...
Z każdymi wirusami itp. jest jedna zasada wspólna - załapiesz je tylko wtedy kiedy łazisz po hujowych stronach albo często podpinasz jakieś wymienne dyski które podpinane są u huj wie ilu ludzi których dobrze nie znasz (nie znasz w sensie - nie wiesz po jakich stronach łazi delikwent u którego wczoraj zgrywałeś jakąś muze filmy itp.) , nie lataj po Fap stronkach albo dark webie to huj wielki załapiesz.... i mówię Ci i wam to poważnie - jak wiesz co robisz i gdzie łazisz to mozesz nawet nie mieć antywira na kompie... Ja sie tej zasady trzymam od wielu lat i nigdy nie miałem żadnego poważnego problemu w temacie wira czy czegoś z tego typu problemów.
W dodatku systemu nie robiłem z dobre 5-6 lat z czego z dobre 3-4 nie miałem nawet żadnego antywira zainstalowanego - teraz niby mam - awasta, ale powiem Ci szczerze awast to bardziej zapychacz pamięci niż dobry antywirus tak samo z resztą jak większość tego typu oprogramowania.....

Offline Morthorn

• *
    FNPRO
  • *
    Oficer grupy bojowej
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Styczeń 2018, 09:02:11 »
Gengam nie strasz bo sie ...
Z każdymi wirusami itp. jest jedna zasada wspólna - załapiesz je tylko wtedy kiedy łazisz po hujowych stronach albo często podpinasz jakieś wymienne dyski które podpinane są u huj wie ilu ludzi których dobrze nie znasz (nie znasz w sensie - nie wiesz po jakich stronach łazi delikwent u którego wczoraj zgrywałeś jakąś muze filmy itp.) , nie lataj po Fap stronkach albo dark webie to huj wielki załapiesz.... i mówię Ci i wam to poważnie - jak wiesz co robisz i gdzie łazisz to mozesz nawet nie mieć antywira na kompie... Ja sie tej zasady trzymam od wielu lat i nigdy nie miałem żadnego poważnego problemu w temacie wira czy czegoś z tego typu problemów.
W dodatku systemu nie robiłem z dobre 5-6 lat z czego z dobre 3-4 nie miałem nawet żadnego antywira zainstalowanego - teraz niby mam - awasta, ale powiem Ci szczerze awast to bardziej zapychacz pamięci niż dobry antywirus tak samo z resztą jak większość tego typu oprogramowania.....

Tutaj się w pełni zgadzam, sam od ponad roku na win 10 używam tylko windows defendera bo myślenia nie zastąpi nawet najlepszy antywirus, a każdy inny miał swoje humorki.

Piratów w zasadzie nie ściągam bo gram tylko w WoT i czasem Warhammer Online, do innych gier mam steama, do filmów i seriali mam tablet a system miałem instalowany na nowo 3 lata temu jak musiałem wymienić przepaloną płytę główna (sekcja zasilania dostawała tak w dupę że aż się płyta wygięła i odbarwiła).

Offline jupikajej_mdfq

• *
    FNPRO
  • *
    Oficer wykonawczy
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Styczeń 2018, 09:50:11 »
No nie do końca tak jest, panowie.
Wirusa można załapać też chodząc po nie-chujowych stronach. Mało to było przypadków, gdzie hakerzy się włamali na jakiś znany serwis i umieścili tam złośliwy kod? Albo wirusy rozprzestrzeniajace się przez Facebooka?

A o DoublePulsar słyszeli?
To tylna furtka którą Microsoft na polecenie NSA zmuszony był umieścić we wszystkich Windowsach 8, 7, XP etc

A o tylnych furtkach w chyba każdym sprzęcie amerykańskiego pochodzenia?

A że złośliwy kod można ukryć w zwykłym obrazku?

Parafrazując Miotacza:
Jak wsiadam do samochodu, to nie zapinam pasów, bo jedynym sposobem, żeby mieć wypadek to albo nie umieć jeździć albo brać zakręty z prędkością prędkością 150 km/h albo jeździć pod prąd. Jeśli nie będę robił powyższych, to nie ma absolutnie żadnej możliwości, żebym miał wypadek